Star Wars

10 yaşındaki oğlum Star Wars'u görmek istiyor. Ama sinemaya gitmeden önce, serinin diğer filmlerini de izlerse daha iyi olur sanki.

Hangisinden başlayalım? Kronolojik sıraya göre mi gidelim? Yoksa şundan başla şöyle şöyle git mi dersiniz? Tişikkirlir.

9 yaşındaki kızıma 1-2-3-4-5-6 şeklinde izletiyorum. dün 3 bitti. kafasında baya bir şey oturdu.
bence bizim bu şansımız yoktu ama çocuklara sırayla izletmeliyiz. böylece en iyi filmleri de sona kalmış oluyor. değerini bilir dedim.

  • ozdek  (16.12.15 08:18:20)
  • hendek atlayan deve  (16.12.15 08:22:41)
o yaştaki çocuğun çok fazla şey anlayacağını düşünmeyin bence. ben 25 yaşımda geleceğe dönüş serisini izlediğimde bir sürü şey dank etti mesela.

  • neira  (16.12.15 08:23:09)
bnm yegen var 7-8 yasında. moviemaxta arka arkaya izliyor.

  • all girls dream  (16.12.15 08:24:49)
@neira, çok bir şey anlamayacak tabii ama biraz bir şeyler kalsa yeter. Bir de orjinal izleyecek ya (türkçe altyazılı) yabancı dil geliştirmesi açısından çok faydalı oluyor.

TPR Storytelling öğretmeni arkadaşım, çocuklara yabancı dil öğretmede, ilgi alanları ile ilgili film, video seyretmelerinin çok faydalı olduğunu söylemişti. Dr. Who izliyor benim oğlan mesela, durduruyo diziyi, replikleri tekrar ediyor filan. Epeyce faydası var.
  • old possum  (16.12.15 08:30:24)
seriyi izlemediğim icin soruyorum. neyi anlamayacagını düsünüyorsunuz? skywalker darth vaderin ogluymus onu bile anlamıs.

  • all girls dream  (16.12.15 08:36:01)
Star wars çılgınlığını anlamıyorum. 30 yaşındayım, şu zamana kadar açıp izlemişliğim yoktur. Işın kılcı nedir, jedi nedir bilmem mesela

  • biz siz onlar bensiz daha mutlular  (16.12.15 08:37:01)
Filmin felsefesini belki anlamayabilir. (bilgelik, sağduyu, etik, mental disiplin vb.)

ama kendi dünyasına göre pek çok şey anlayacak ondan eminim.
  • old possum  (16.12.15 08:58:19)
@ biz siz onlar bensiz daha mutlular

bi jediler var bide asiler var kapişiyorlar işte:)
  • all girls dream  (16.12.15 08:58:53)
@all girls dream koca külliyatı "kapışıyolar" moduna indirdin ya la :)

Günde 100 kişi "jedi dinine" boşuna mı geçiyo şimdi, ohh noo!
  • old possum  (16.12.15 09:01:24 ~ 09:02:49)
@ old possum

iyiler ile kötülerin savaşi değil mi şimdi mevzu?
  • all girls dream  (16.12.15 10:30:53)