Almanyada erasmus öğrencisi hastaneye gitme

Almanya(Aachen), ayağım burkuldu, yürüyemiyorum. Hastaneye gittiğimde ne yapmam gerekir? Hangi belgeleri isterler?

Durumun acil ise (dayanilmaz agrin varsa) acile gideceksin, ama tedavi etmezler agri kesici verip sararlar. Eger acil degil ise doktordan randevu alacaksin. bunun icin "artz termin" sitlerini (mesela www.arzttermine.de) ya da doktorun kendi sitesini google da arattirip bulabilirsin. Sigorta kartin yaninda olursa hicbirsey ödemezsin. Kart yoksa eve posta ile fatura gönderirler ve bankaya ödersin, ya da nakit ödersin daha sonradan sigortadan alirsin.

Almanyada türkiyedeki gibi önce hastaneye gidilmez(acil durumlar harici). Önce durumun ile ilgili doktara gidersin, doktor uygun görürse genelde durumun cok ciddi ise hastaneye sevk eder.
  • emrahday  (15.12.15 17:33:48 ~ 17:36:00)
Termin almayi bekleme, doktora cok agrim var hemen gelebilir miyim dersen bilmemkac hafta beklemezsin.

  • kuehles blondes  (15.12.15 18:05:51)
eğer mesai saati dışındaysa ya da kırıldığını çatladığını düşünüyosan direkt hastanelerin acil bölümüne gidebilirsin. yapman gereken acilin resepsiyon kısmına gidip durumu izah etmek ve sadece krankenversicherungskarte'ni ibraz etmendir. öte yandan eğer acillik bi durumun yoksa her mahallenin kendine özgü hausarzt'ı vardır. önce buraya gidip termin alman gerekir. ancak merkezi bi yerde oturuyosan aylar sonraya kadar sarkar bu termin. o yüzden işin puştluğuna başvurabilirsin. herhangi bir hausarzt ya da kliniğe git. durumu izah et ben öğrenciyim şikayetim bu de direkt ertesi gün veya yer varsa o güne randevu verirler. ben böyle yapıyorum çünkü benim hausaerstinim nisandaki başvuruma ağustos için gün vermişti. gribal enfeksiyon için lel. bu kliniğe de sadece kartınla başvuruyosun. doktor bakar gerekirse hastanenin radyoloji servisine gönderir. röntgeninle birlikte geri dönersin eğer antreman gerekiyosa fizyoterapiye yollar değilse ilaç verir. ciddiyse hastaneye yönlendirir. sana rapor yazıcaktır yine o rapor ve kartınla hastanenin resepsiyon kısmından işlem yaptırırsın. ben de omzumu çatlattım o yüzden detaylıca biliyorum aşamaları. geçmiş olsun.

  • KidLazer  (15.12.15 18:29:30)
At 11 in varsa önce aok a gidip bir kart alıyorsun.. sonra dr a gidiyorsun ..

  • omonia  (15.12.15 19:22:57)