Davutpaşa'dan ortaköy'e en kısa nasıl giderim?

Merhaba arkadaşlar, akşam 17:00'da çıkıp ortaköy'e gitmek gibi bir hedefim var. nasıl gitmem mantıklı olur sizce? metro ile yeni kapı, oradan taksim, oradan da otobüs falan?
ya da metrobüs ile zincirlikuyu, oradan beşiktaşa inip oradan mı gitsem? ya da daha güzel bir yol öneriniz var mı?

metroyla yenikapı, ordan hacıosman metrosuna aktarma. ordan da hisarüstü mini metrosuna aktarma şeklinde düşündüm.

  • zgrydn  (10.12.15 14:22:23)
Davutpaşa'dan metro ile Yenikapı uzun sürebilir ama trafiksiz ve zahmetsiz bir alternatif. Oradan da metroya binip Mecidiyeköy, Gayrettepe ya da Levent duraklarından birinde inersen DT-2'ye binip gidebilirsin Ortaköy'e direkt. Gayrettepe'de iniyorum genelde metroya bindiğimde çünkü otobüs durağının hemen yanında istasyon. Levent'te ise baya' yürümen gerekiyor, ondan gereksiz.

Diğer türlü, Merter ya da Cevizlibağ'dan metrobüse binip, Zincirlikuyu'da inersen de metro alt geçidinden Gayrettepe'ye ulaşıp, yine dediğim otobüs durağından DT-2'ye binebilirsin.

Gayrettepe durağının koordinatı da bu: 41°04'07.7"N 29°00'38.4"E
  • paegan mushroom  (10.12.15 14:31:09 ~ 14:33:28)
metrobusle zincirlikuyu oradan önce beşiktaş sonra ortaköy en zahmetsizi ve hızlısıdır

  • cenkertem.afc  (10.12.15 14:35:07)
davutpasayi bilmiyorum da metrobusten mecidiyekoyde de inseniz, zincirlikuyuda da inseniz dt2ye binip ortakoye gidebilirsiniz. dt2 ortakoy-besiktas-taksim-sisli-mcdykoy-gayrettepe-akmerkez-portakal yokusundan ortakoy ringi yapiyoor. metroya binerseniz de gayrettepede veya m.koyde inmek mantikli.

  • jimicik  (10.12.15 14:55:57)
dt2 mecidiyeköyden ortaköye 40 dakkada gider akşam trafiğinde öğlen trafiğinde yarım saat. zincirlikuyuya kadar çok trafik var mecidiyeköyde

  • cenkertem.afc  (10.12.15 17:22:30)
dün gayrettepe'de indim metrodan ve dt2'yi bekledim ama acayip trafik vardı orada. bi de oradaki işyerlerinin servisleri falan inanılmaz bi kalabalık vardı. dt2 bi yerden sonra trafikten çıkıyormuş ama, çok trafiğe takılmadı.

  • mesene  (11.12.15 10:08:14)