yaptığım araştırma hangisi yahu

araştırma tipleri ekte.

yaptığım araştırma kısaca,

deneklerin farklı çenelerine farklı ürünler uygulamak ve işlem sonrası farklı ürünlerin etkinliklerinin karşılaştırması.

şimdiden teşekkür ettim.

açık kontrolsüz çalışma gibi geldi bana.

  • devilred  (18.11.15 18:23:22)
aslında benim araştırmam bu bence;
Kendi Kendinin Kontrolü Olan (Eşlendirilmiş seriler) araştırmalarda, aynı grupta girişim/tedavi uygulanmadan önceki ve sonraki değerleri karşılaştırılır. Her birey kendi kendinin kontrolüdür. Bireysel farklılıkların etkisini önlemede etkin bir yöntemdir.

kontrol var, kontrolsüz çalışmalarda ameliyat gibi daha çok, yapıyorsun işlemi sonra takip etmen nihai sonuca varman, araştırman imkanlı olmuyor.
  • bir ileti paylastim  (18.11.15 18:27:47)
5 hasta üzerinde uygulama yaptım, hastalar gönüllü.
bireylerdeki değişikliği madde etkinliği üzerinde yorumlamak imkanlı değil diye aynı bireyde farklı madde kullandım.
yani randomizasyon uygulamadım çünkü gerek yoktu.
  • bir ileti paylastim  (18.11.15 18:30:22)
%16 ve %38 lik konsantrasyonlu madde kullandım. yarım çene birini yarım çene birini. yani her hastada sol taraf %16 sağ %38lik. tersi de olabilirdi de bu randomizasyona girmiyor sanırım.

  • bir ileti paylastim  (18.11.15 19:48:39)
Kan numunesi de al antioksidan çalış. Gsh mda nos tas tos bakalım anlamlı farklılık çıkacak mı?

  • intihar etsem de kendime gelsem  (18.11.15 19:55:14)