Diplomasi (Diplomacy) oynayacak adam!?

Diplomasi isimli bir oyun var. Bir çeşit RPG. Standart olarak 1910 Avrupa'sında geçen ve 7 kişiyle oynanan bir oyun temel olarak. Belki biraz "Risk" gibi ama temel olay adında da görüldüğü gibi diplomasi. Masabaşında da oynanabiliyor olsa da, mail yoluyla oynamak çok daha keyifli ve gerçekçi olduğu için onu tercih ediyoruz. Uzun süren bir oyun olsa da, günde en fazla 15-20 dk. ayırmak yetiyor. Biz üç kişiyiz, 4 kişiye daha ihtiyacımız var. İlgilenen arkadaşlara daha detaylı olarak anlatırım. İlgilenen arkadaşlarla sözlükten mesajlaşarak (sözlük dışındakiler de buraya cevap yazarak) iletişim kurabiliriz.

abi muhtemelen ben oynayamam, vakit ayıramam. ya da oyuna başlayıp iki gün sonra kıllık çıkarabilirim "benim çok işim var, oynayamıyorum" falan diye. hem hakikaten de çok işim var :) o yüzden hiç başınızı ağrıtmayayım ben.

ama oyunun nasıl bir şey olduğunu çok merak ettim. nasıl bir şey, nasıl oynanıyor falan... nereden bilgi alabilirim ben bu konularda? link mink bir şey var mıdır?
  • nafiz bey  (13.10.09 22:10:14)
günde 15 dakika ayıramıyosanız şu linkten bilgi alabilirsiniz:

diplom.org
  • selim pusat  (14.10.09 09:22:48)