Acil! kedi deri hastalığı

Bilgi sahibi olan arkadaşlar ve özellikle veterinerlerin yardımına ihtiyacım var,
Kedim 3 aydır bir cilt problemiyle cebelleşiyor. İlk olarak kedimin kuyruğunda kızarıklık ve tüy dökülmesi oldu. Veterinere götürdüm, mama alerjisi dedi ve yeni bir mama aldırdı. Royal Canin mama aldığım için yıllardır buna çok ihtimal vermesem de yine de önerdiği mamayı aldım. Kedinin durumu iyiye gitmedi, tekrar veterinere götürdüm. Sonra yıllık aşılarını yaptı ondan olabilir diyerek. Kedinin bu dönem kuyruğu düzeldi. Fakat daha kötü şekilde SİMETRİK, BOYNUNUN ARKASINDAN AXILLA DOGRULTUSUNDA AĞZININ KENARLARINA UZANAN kabuklu yaralar oluştu. Başka bir veterinere götürdüm, mantar ve uyuz enfeksiyonu var dedi. Uyuz iğnesi yaptı ve bana antiseptik iyot potasyumlu merhem verdi. Bir de şampuan. 2 haftadır merhemi ve 3 günde bir banyosunu yaptırmama rağmen bir değişiklik yok. Aynı zamanda BOYUN ETRAFINDA SICAKLIK VE ATEŞ var. Özellikle bu büyük harfle yazdığım şeyler beni uyuz ve mantar olduğu konusunda şüpheye düşürmeye başladı. Tertemiz evden çıkmayan bir kedi üstelik. Bana bir tahmini ya da Anadolu yakasında önerdiği iyi bir veteriner olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi, çok endişeleniyorum.

yazacaklarım cevaptan çok tavsiye niteliğinde. tüy ve deriden doku örneği alıp tahlil yapabilecek/yaptırabilecek bir veteriner kliniği gerekiyor. aksi halde sürekli deneme yanılma yoluyla vakit kaybedersiniz. içbir yer içinize sinmez ise istanbul veterinerlik fakültesi'nde hem sonucu hızlı alırsınız hem direkt tanı ile çözüm bulursunuz. özelleşmiş bölümler olduğu için daha güvenilir buluyorum özel durumlarda.
geçmiş olsun

  • madarch  (31.10.15 09:06:34)
Evde kullandığınız yüzey temizleyiciler de böyle şeylere sebep olabiliyormuş arap sabununa geçin. Deterjanlı yüzeylerden uzak tutun

  • su nanesi  (31.10.15 10:50:49)
Kedimi, Kozyatağı bayar caddesinde cat&dog veterinere götürüyorum. İlgili davranıyorlar.

  • boyalı kuş  (31.10.15 11:01:47)