Uydu alıcıdan gelen sesi yalıtmak

Geçen gün uydu alıcım(digikutu) yenilendi ve yeni gelen kutudan inanılmaz rahatsız edici bir ses çıkıyor. bu sesi yalıtmak için yaratıcı bir fikre ihtiyacım var. mesela benim aklıma digikutuyu boydan boya süngerle kaplamak ve sadece kumandanın görmesi gereken yeri açık bırakmak geldi ama zannediyorum ki bundan daha yaratıcı ve mantıklı bir fikre muhtacım.

çıkan sesin desibeli hakkında bilgi vermem gerekirse; duvar saatlerinin 'tık-tık-tık'ıyla aynı gürültüde ve o 'tık-tık'lardan daha seri bir hızda seyir etmekte. her duvar saatinden çıkan ses aynı değildir elbette ama standardını bilirsiniz... nasıl yalıtacağım ben bu sesi? çok rahatsız ettiğinde kapatıp duruyorum kutuyu ama o da zarar verecek en sonunda makineye. bir de takıntı haline geldiğinden, her geçen gün daha da fazla batıyor kulağıma. mucit arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

nasıl bir ses o yahu, hayal edemedim. elektriksel bir cızırtı, vınlama gibi bir şey mi acaba? aleti sünger vb. malzeme ile yalıtırsanız sıcaktan yanabilir, zaten yeterince sıcak çalışıyorlar. prizle ilgili bir problem de olabilir aslında. farklı bir prize takıp deneyin bakalım hala ses yapıyor mu? olmazsa bence servisi arayın, başka cihaz getirsinler.

  • orient blue  (30.10.15 10:56:19)
o ses kondansatörden geliyor olabilir. müşteri hizmetlerini arayarak cihazın değişimini talep edin. ve sakın cihazın hava almasını engelleyecek eylemlerde bulunmayın.

  • teknikekip  (30.10.15 11:00:43)