Nefes darlığı ile ilgili

1,5 yıl önce geçirdiğim ağır gribin ardından mustarip olduğum ve çok şükür ki kronikleşmeden, yalnızca 3 ay boğuşarak(ilaçlar, tedaviler, beslenme, vs.) atlattığım nefes darlığı rahatsızlığım dün yeniden baş gösterdi.
Sebebi ise (tahminimce ve %90 ihtimalle) dün akşam yazıcımın tonerini doldurtmam diye düşünüyorum. Çünkü çıktıları almaya başladığım anda ortamın havasında enteresan bir değişim yaşanmaya başladı ve bununla birlikte nefes almakta güçlük çekmeye başladım. İnternette kısa bir araştırma yaptım ve orijinal parça almak yerine, ucuza dolum yaptırınca sıkıntılı durumların yaşanabileceği ile ilgili bazı yazılar okudum. Yazıcıyı odamdan dışarı çıkardım ama çıktıların bazılarını duvarıma astım ve sanki o çıktıların üzerindeki toner tozu bile bana zarar veriyormuş gibi bir hisse kapıldım. Açıkçası o nefes darlığı illetiyle bir daha(ve belki de ebediyen) uğraşmaktansa, fırlatır atarım bu yazıcıyı çöpe ama acaba diyorum hastalık hastası oldum da kuruntu mu yapıyorum ki?

kıssadan hisse, sorum şu: toner tozu solumak zararlıdır, eyvallah ama duvarımda astığım o kolpa toner tozuyla boyanmış çıktıların da bir zararı var mıdır solunum yoluma? Yoksa kağıdın üstündeki toner tozundan nem kapmak, benim paranoyaklığım mıdır yalnızca?
(not: odamın bütün duvarları bu çıktılarla kaplı)

Sinüs lerin etkilenmiş olabilir. Bende de nefes darlığı vardı. İki haftadır sinüs rinse kit adıyla satılan ürünü kullanıyorum. Eskisine göre çok çok daha iyi nefes alıyorum şimdi. Çıktıları atmanda fayda var. etkisi olabilir.

  • guldurmeyen adam  (27.10.15 21:01:34)