gelen mail'de ne diyor? (ingilizce)

We are very sorry to hear about the encountered inconveniences with your Suunto Core.

Please note that we offer 1 year warranty for the accessories such as the straps from the date of purchase.

As a unique and goodwill gesture on behalf of Suunto we will send you a replacement strap free of charge.

In order for us to proceed with the delivery, please provide us with the full name, and delivery address.

Looking forward for your reply.

Should you have any other questions, please do not hesitate to reply to this email.

Sincerely,

Liviu

Suunto Customer Support Representative

anladığım kadarı ile şöyle diyor, üzgünüz böyle bir durum için falan filan. normalde saat kordonu gibi aksesuarların 1 yıllık garantisi oluyor ama biz mağdur olmamanız için (ya da iyilik bizde kalsın) size yenisini göndereceğiz ve herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz. bize adınızı, adresinizi vs yollamanız yeterlidir...

doğru mu anlamışım? benden garanti belgesi vs istemiyorlar değil mi?

doğru anlamışsınız, tam isminizi ve teslimat adresini istemişler sadece.

  • cinsi kisi  (21.10.15 16:34:38)