Google yönlendirme sorunu

Chrome kullanıcısıyım. Dünden beri adres çubuğuna yazarak yaptığım bütün aramaların sonuçları google.es ile veriliyor. Adres çubuğuna google.com yazınca dahi, google.es açılıyor. Sol alt taraftaki konum bilgim "Madrit" olarak geçiyor (Madrid değil, Madrit.)
Chrome ayarlar sekmesindeki 'Arama motorlarını yönet' kısmında, varsayılan arama ayarım 'google.com' olarak geçiyor ama dediğim gibi, arama yapınca ispanya diyarlarından sonuçlar önüme sunulup duruyor. Konum bilgimi manuel olarak düzeltiyorum ancak, bir sonraki aramada yine sağ altta "Madrit" yazıyor. Binbir türlü ayar çektim, chorme'un ayarlar sekmesinde girmediğim alt sekme kalmadı ama bir türlü problemi çözemedim. Ya çok basit bir çözümü var ve ben malım, ya da Google tarafından zorla İspanyollaştırılmaya çalışılıyorum. Asimile olmak üzereyim. İmdet.

com.tr olarak gir.

  • atom karincanin torunu  (17.10.15 02:29:31)
bi ben de olmuyormuş demek. beni de almanya'ya yönlendiriyor. çözümü bulan mektup atsın..

  • kronikarabadelisi  (17.10.15 03:15:55)
bütün cookileri, internet geçmişini falan temizle. sonra bir arama yap, en altta "Tam konumu kullan" de. sonra chrome'u kapatıp yeniden aç, hatta bilgisayarı restart et, belki düzelir. bende de bir kaç gün önce inatla Google.de getiriyordu, bir şekilde düzeldi sonra.

  • gezgin rocker  (17.10.15 14:18:17)