Yurtdışına nasıl yerleşilir?

Ben küçükken bu ülke güzeldi. Şimdi çok geriliyorum günlük yaşam esnasında özellikle. Nedenine niçinine girmenin çok lüzumu yok.

26 yaşındayım, SMMM stajı yapıyorum. İngilizcem ve almancam var. Dokuz Eylül İşletme'yi bitirdim. Yaşamımı yurtdışında sürdürmek istesem hangi ülkelerdeki iş imkanlarının peşinden koşmalıyım, ayrıca pratiği nasıl oluyor bu işin? Soru yuvarlak oldu ama anlayın işte. Tavsiyelere, fikirlere açığım.

SMMM'lik bakımından CPA certification konusunu araştırabilirsiniz, daha önce araştırmadıysanız. İş tecrübeniz varsa onlarla ilgili ilanlara da şimdiden başvurabilirsiniz (bu şekilde giden bir arkadaşım oldu).

  • uyuklayankedi  (06.10.09 15:25:28)
en kısa yolu evlenip oturma izni almak dendiği gibi.

diğer yolu ülkeye başvurmak iltica vs için.

amerika için green card.

bide tasvip etmediğim kaçak yaşama olayı var.

bazı ülkelerde özellikle kalifiye eleman arıyorlar mesela geçen sene sanırım kanada istemişti kalifiye eleman bunları takip edebilirsiniz.
  • buffy de vampir sayilir  (06.10.09 19:40:56)